Szczęść Boże!

Serdecznie witamy na stronie
Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE 2019 (25.05.2019)

ŚWIĘCENIA DIAKONATU W KONKATEDRZE OSTROWSKIEJ (12.05.2019)

Przysięga przed święceniami diakonatu

W sobotę, 4 maja 2019 roku, w liturgiczne wspomnienie świętego Floriana, podczas porannej Mszy Świętej sześciu alumnów V roku złożyło wyznanie wiary oraz przysięgi niezbędne do przyjęcia święceń kapłańskich w stopniu diakonatu. Eucharystii, w której uczestniczyła cała wspólnota seminaryjna przewodniczył ksiądz Rektor Marcin Załężny.

Wyjazd maryjny 2019

W dniach 1-3 maja 2019 roku klerycy naszego seminarium wraz z ojcem duchownym uczestniczyli w wyjeździe maryjnym.

Dzień skupienia na koniec kwietnia

Dnia 30 kwietnia 2019 roku wspólnota naszego seminarium przeżywała dzień skupienia. Prowadził go ksiądz dr Stanisław Urmański przybyły z Warszawy.

Dzień skupienia dla lektorów

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 28 kwietnia 2019 roku w naszym kaliskim seminarium obył się dzień skupienia dla lektorów. Uczestniczyło w nim 26 ministrantów.

Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 roku wspólnota naszego seminarium uczestniczyła w diecezjalnym spotkaniu młodzieży na Górze Krzyża Jubileuszowego w Parzynowie koło Ostrzeszowa.