Szczęść Boże!

Serdecznie witamy na stronie
Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE - KATEDRA W KALISZU - 26.05.2018

Ustanowienie psałterzystów

W sobotę, 10 listopada 2018 roku o godzinie 15:00 w seminaryjnej kaplicy rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której ksiądz Rektor Marcin Załężny 11 osób ustanowił psałterzystami Diecezji Kaliskiej.

Imieniny księdza Rektora

W sobotę, 10 listopada 2018 roku nasza wspólnota seminaryjna świętowała imieniny księdza Rektora Marcina Załężnego, wypadające w Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji Solenizant przewodniczył porannej Eucharystii, którą sprawował wraz z księżmi moderatorami oraz z księdzem profesorem Dariuszem Kwiatkowskim.

Gość czwartkowy – ksiądz prałat Jerzy Jeżowski

W czwartek, 8 listopada 2018 roku gościliśmy w naszym seminarium księdza prałata doktora Jerzego Jeżowskiego. Przewodniczył on Mszy Świętej sprawowanej w seminaryjnej kaplicy.

Obłóczyny alumnów III roku

We wtorek, 30 października 2018 roku w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu o godzinie 16:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której czterech alumnów III roku przyjęło strój duchowny.

Dni skupienia ceremoniarzy

W dniach 26-28 października 2018 roku w naszym seminarium dni skupienia przeżywali ceremoniarze naszej diecezji, ustanowieni 15 września bieżącego roku.