Warning (2): Missing argument 1 for ArticlePagesController::_getListOfArticles(), called in /home/dieckal2/WSD_DK/app/Controller/ArticlePagesController.php on line 102 and defined [APP/Controller/ArticlePagesController.php, line 49]
Notice (8): Undefined variable: articlePageId [APP/Controller/ArticlePagesController.php, line 76]
WSD Kalisz

strona główna

Szczęść Boże!

Serdecznie witamy na stronie
Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

 

 

Dzień skupienia

Dzień skupienia

Dnia 11 lutego 2016 roku we wspomnienie NMP z Lourdes, na zakończenie I semestru obecnego roku formacyjnego nasza wspólnota przeżywała dzień skupienia. Prowadził go ojciec prof. dr hab. Grzegorz Bartosik OFMConv.

Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego

Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego

Dnia 2 lutego 2016 roku, w święto Ofiarowania Pańskiego w całym Kościele obchodzono zakończenie Roku Życia Konsekrowanego.

Dar modlitwy o powołania

Dar modlitwy o powołania

W niedzielę, 31 stycznia 2016 roku w naszym seminarium miało miejsce spotkanie grup modlitewnych z naszej diecezji, które modlą się w intencji osób powołanych oraz o nowe powołania do stanu duchownego.

Gość czwartkowy - ks. Łukasz Skołuda MSF

Gość czwartkowy - ks. Łukasz Skołuda MSF

W czwartek, 28 stycznia 2016 roku w naszym seminarium gościliśmy księdza Łukasza Skołudę MSF, który przewodniczył uroczystej Eucharystii.

Gość czwartkowy - ks. Mikołaj Skórecki

Gość czwartkowy - ks. Mikołaj Skórecki

W czwartek, 21 stycznia 2016 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza Mikołaja Skóreckiego. Od dwóch lat pracuje w miejscowości Darmstadt w Niemczech.