Warning (2): Missing argument 1 for ArticlePagesController::_getListOfArticles(), called in /home/dieckal2/WSD_DK/app/Controller/ArticlePagesController.php on line 102 and defined [APP/Controller/ArticlePagesController.php, line 49]
Notice (8): Undefined variable: articlePageId [APP/Controller/ArticlePagesController.php, line 76]
WSD Kalisz

strona główna

Szczęść Boże!

Serdecznie witamy na stronie
Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

 

 

Rekolekcje

Od najbliższego piątku do niedzieli będą trwały w naszym domu rekolekcje dla młodzieży. Wiemy, że dla wielu z nich będzie to czas rozeznawania. Stąd kierujemy do wszystkich gorący apel o modlitwę. Obiecujemy wynagrodzić tym samym. WSPÓLNOTA SEMINARYJNA

Gość czwartkowy - ks. prał. Leszek Szkopek

Gość czwartkowy - ks. prał. Leszek Szkopek

Dnia 19 listopada 2015 roku, jak w każdy czwartek, wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie zaproszonego przez księży moderatorów kapłana, który przewodniczył uroczystej Eucharystii i wygłosił do nas Słowo Boże. Tym razem był to ksiądz prałat Leszek Szkopek.

Mecz eliminacyjny Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych Kalisz-Łódź

Mecz eliminacyjny Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych Kalisz-Łódź

We wtorek 17 listopada 2015 roku reprezentacja piłkarska naszego seminarium na czele z księdzem Rektorem udała się do Łodzi, gdzie miał miejsce mecz piłki nożnej z klerykami z seminarium duchownego franciszkanów konwentualnych w Łodzi. 

Dzień skupienia

Dzień skupienia

W czwartek, 12 listopada 2015 roku o godzinie 21:00 Apelem Jasnogórskim oraz hymnem do Ducha Świętego rozpoczął się dzień skupienia dla naszej wspólnoty. Był on prowadzony przez księdza doktora Marka Stefańskiego.

Gość czwartkowy - ks. prof. Piotr Nawrot

Gość czwartkowy - ks. prof. Piotr Nawrot

W czwartek, 12 listopada 2015 roku o godzinie 17:00 w seminaryjnej kaplicy rozpoczęła się uroczysta Eucharystia. Tym razem zaproszonym kapłanem, który przewodniczył zgromadzeniu liturgicznemu był ksiądz profesor Piotr Nawrot.