Pielgrzymka Różańcowa: Paradyż, Rokitno, Świebodzin

W dniach 3-4 października 2015 roku klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego wraz z ojcem duchownym i prefektem uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Rokitna i Świebodzina.

Autokar wyruszył spod naszego seminarium w sobotę o godzinie 7:00. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Uczestnicy pielgrzymki zostali oprowadzeni po obiekcie tamtejszego seminarium, uczestniczyli w nabożeństwie różańcowym a także zjedli wspólny obiad z tamtejszymi alumnami.

Kolejnym etapem pielgrzymki było sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Na samym początku klerycy naszego seminarium zostali przewiezieni po obszernym terenie, na którym zostały wybudowane stacje drogi krzyżowej. Następnie zaprezentowano historię sanktuarium oraz zbiory zgromadzone w muzeum.  O godzinie 18:00 została odprawiona Msza święta, której przewodniczył ksiądz prefekt Łukasz Pondel. Po kolacji, o godzinie 20:00 klerycy ponownie udali się do sanktuarium, by uczestniczyć w nabożeństwie nocy fatimskiej. W godzinie apelowej klerycy naszego seminarium wraz z ojcem duchownym odmówili przed cudownym obrazem akt zawierzenia się Matce Bożej. Nabożeństwo zakończyło się procesją fatimską, po której alumni udali się na nocleg do domu pielgrzyma. W niedzielę o godzinie 7:00 została odprawiona wspólna jutrznia a o godzinie 9:00 cała wspólnota naszego seminarium uczestniczyła w uroczystej Mszy świętej odpustowej w sanktuarium.

Ostatnim etapem naszej pielgrzymki był Świebodzin. W pierwszej kolejności klerycy udali się pod figurę Chrystusa Króla, liczącą 33 metry wysokości, która swoimi czasy była najwyższą taką figurą na świecie. Na terenie, gdzie znajduje się figura została również odprawiona droga krzyżowa. Następnie wszyscy udali się do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, gdzie zapoznali się z historią budowy sanktuarium oraz figury a także odprawili nabożeństwo koronki do Miłosierdzia Bożego. Po wspólnym obiedzie autokar wraz z pielgrzymami wyruszył w drogę powrotną do Kalisza.

Pielgrzymi ze śpiewem na ustach powrócili do seminarium przed godzina 19:00.