Aktualności

Modlitwa o powołania w parafii pw. Św. Jana Pawła II w Kaliszu

Modlitwa o powołania w parafii pw. Św. Jana Pawła II w Kaliszu

"Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Łk 10,2b). Odpowiadając na wołanie Chrystusa klerycy oraz moderatorzy naszego seminarium w piątkowy wieczór (23 marca) udali się do parafii pod wezwaniem świętego Jana Pawła II w Kaliszu, aby wraz z tamtejszą wspólnotą parafialną modlić się w intencji kapłanów, kleryków oraz o nowe powołania do naszego kaliskiego seminarium.

Spotkanie modlitewne rozpoczęła droga krzyżowa, której rozważania koncentrowały się na Najwyższym i wiecznym Kapłanie - Jezusie Chrystusie oraz na tajemnicy sakramentu kapłaństwa. Po nabożeństwie rozpoczęła się Eucharystia, którą koncelebrowali księża moderatorzy oraz miejscowi kapłani pod przewodnictwem księdza Piotra Górskiego - Rektora naszego seminarium, który w tych dniach prowadził także rekolekcje wielkopostne dla tej wspólnoty parafialnej. Po Eucharystii miała miejsce wspólna kolacja.

Wspólnota seminaryjna składa serdeczne podziękowania księdzu Proboszczowi Alfredowi Berlakowi oraz całej Wspólnocie parafialnej za zaproszenie nas, za wspólną modlitwę, gościnę i życzliwość wobec naszego seminarium. Niech w tym wszystkim Bóg będzie uwielbiony.

 


Galeria