Aktualności

II część kursu lektorskiego dla ministrantów

II część kursu lektorskiego dla ministrantów

W dniach 22-24 marca 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu odbywała się druga część kursu lektorskiego.

Ministranci przybyli do seminarium w piątek przed godziną 18:00. Po kolacji uczestniczyli w wykładach z formacji wewnętrznej. Piątek zakończył się nabożeństwem drogi krzyżowej, po którym miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

Sobota rozpoczęła się od wspólnej modlitwy jutrznią. Następnie młodzież poszerzała swoją wiedzę z zakresu liturgii oraz biblistyki. Korzystając z pięknej popołudniowej pogody ministranci po wykładach zagrali w piłkę nożną. Wieczorem miała miejsce Eucharystia oraz nabożeństwo różańcowe.

W niedzielę, po jutrzni, śniadaniu i nabożeństwie gorzkich żali kandydaci na lektorów przystąpili do egzaminu końcowego, na który składały się część pisemna oraz część praktyczna. O godzinie 15:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której 34 ministrantów zostało ustanowionych lektorami. Mszy Świętej koncelebrowanej przez księży proboszczów i wikariuszy nowych lektorów przewodniczył ksiądz kanonik Bogumił Kempa – Oficjał Sądu Biskupiego w Kaliszu, delegat Biskupa Kaliskiego. Na Eucharystię przybyli także rodzice, rodzeństwo oraz rodziny nowo ustanowionych lektorów. Po Mszy Świętej wszyscy zasiedli w seminaryjnym refektarzu przy kawie i cieście upieczonym przez mamy ministrantów.


Galeria


Galeria