Aktualności

Gość czwartkowy – ojciec Luca Bovio IMC

Gość czwartkowy – ojciec Luca Bovio IMC

W czwartek, 26 października 2017 roku, w Tygodniu Misyjnym, wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie ojca Luca Bovio IMC – Sekretarza Krajowego Papieskiej Unii Misyjnej w Polsce, który przewodniczył uroczystej Eucharystii.

W Eucharystii, która rozpoczęła się w kaplicy świętego Józefa o godzinie 17:30 uczestniczyli księża moderatorzy i alumni naszego seminarium a także małżeństwo wraz ze swoją córką i wnuczką. Małżonkowie ci z wykształcenia są lekarzami i pomagają na misjach kobietom będącym w ciąży, a także propagują wśród tamtejszych wiernych modlitwę różańcową.

W Homilii Sekretarz PUM przypominał, że każdy człowiek jest powołany do wspierania misji. Ma to czynić przede wszystkim poprzez swoją modlitwę. Wiara i entuzjazm są cechami, które towarzyszą każdemu misjonarzowi, dlatego należy modlić się, aby tych cech nigdy nie brakowało osobom posługującym na misjach. Ojciec Luca zachęcał, aby czerpać wzór ze świętego Jana Pawła II, który pielgrzymował po całym świecie, aby każdemu człowiekowi głosić Chrystusa.

Na zakończenie Eucharystii sześciu alumnów naszego seminarium wstąpiło w szeregi Papieskiej Unii Misyjnej. 


Galeria