Gość czwartkowy – ks. Marcin Jóźwiak

W czwartek, 19 kwietnia 2018 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza Marcina Jóźwiaka.

Ksiądz Marcin Jóźwiak jest kapłanem naszej diecezji. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 2010 roku w Kaliszu. Od trzech lat pełni swoją posługę duszpasterską we Francji.

Ksiądz Marcin przewodniczył Mszy świętej czwartkowej, którą koncelebrował wraz z księżmi moderatorami. W homilii nasz Gość podzielił się swoim doświadczeniem kapłaństwa oraz posługi duszpasterskiej we Francji. Bóg lubi zaskakiwać (...). Wszystkie elementy z naszego życia Pan Bóg potrafi wziąć i wykorzystać, abyśmy w przyszłości byli dobrymi kapłanami. We Francji trzeba pracować z ludźmi indywidualnie. Tam nie ma dużych zgromadzeń (...). Świadectwo o Chrystusie może dokonać się indywidualnie, w spotkaniu człowieka z człowiekiem, wtedy możemy mówić drugiemu o Chrystusie.

Po Eucharystii wszyscy udali się na wspólną kolację.