Gość czwartkowy - ks. Jarosław Materliński

W czwartek, 12 grudnia 2019 roku, na zaproszenie księży moderatorów, przybył do naszej wspólnoty ksiądz kanonik Jarosław Materliński – proboszcz parafii w Droszewie oraz doktor teologii pastoralnej.

Nasz Gość przewodniczył uroczystej Mszy Świętej, w której polecaliśmy Bogu całą wspólnotę naszego domu. Ksiądz Jarosław w homilii odniósł się do postaci Jakuba obecnej w liturgii słowa, podkreślając jak ważny w życiu kleryka, a później kapłana jest Pan Bóg, będący siłą, która pomaga zwycięsko przejść przez wszystkie problemy. Zaznaczył, że istotna jest otwartość na głos Ducha Świętego, który pomaga odczytywać wolę Boga w naszym życiu. „Każdy z nas ma otworzyć serce Bogu i iść naprzód w Jego prawości” – dodał. Po zakończonej Mszy Świętej udaliśmy się na wspólną kolację do seminaryjnego refektarza.