Aktualności

Gość czwartkowy - ks. Adam Gmerek

Gość czwartkowy - ks. Adam Gmerek

W czwartek, 30 stycznia 2020 roku, na zaproszenie księdza rektora zawitał do naszej wspólnoty ksiądz kanonik Adam Gmerek – proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Sycowie, a także dziekan dekanatu sycowskiego.

Nasz Gość sprawował Mszę Świętą w intencji wspólnoty seminaryjnej, prosząc o nowe i święte powołania kapłańskie. Ksiądz Adam w homilii zaznaczył jak niebezpieczne w życiu człowieka mogą być złudzenia, którymi możemy  się kierować. „Jeśli mamy tylko złudzenia to nie mamy nic” – podkreślił kaznodzieja. Nasz Gość wskazał, że sposobem na pozbycie się wszelkich złudzeń jest światło Chrystusa.  Niestety nierzadko przykrywamy to światło w naszym życiu, dlatego ważne jest by odkrywać je na nowo każdego dnia. Ksiądz Adam zakomunikował nam, że naszym zadaniem w kapłaństwie będzie niesienie światła Chrystusa ludziom, aby rozświetlić ciemności ich życia. Ta misja będzie się odbywać na różne sposoby w zależności od tego, jak Pan Bóg uzdolni każdego z nas. 

Po zakończeniu Eucharystii, koncelebrowanej przez Naszego Gościa wraz z księżmi moderatorami, udaliśmy się do seminaryjnego refektarza. Tamże w towarzystwie księdza Adama zjedliśmy kolację, która była zwieńczeniem wspólnego spotkania.


Galeria