Dzień Świętości Kapłańskiej

W poniedziałek, 24 kwietnia 2017 roku w naszej diecezji obchodzony był Dzień Świętości Kapłańskiej.

Z tej okazji o godzinie 10:00 w katedrze kaliskiej rozpoczęło się nabożeństwo pokutne wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu i ze spowiedzią dla naszych kapłanów. Nabożeństwu przewodniczył ojciec duchowny naszego seminarium ksiądz Marcin Załężny. Po nabożeństwie wszyscy kapłani udali się w procesji do bazyliki świętego Józefa, gdzie sprawowana była uroczysta Eucharystia. Mszy świętej koncelebrowanej przez wszystkich przybyłych kapłanów oraz przez naszych księży biskupów przewodniczył ksiądz Kardynał Raymond Leo Burke. Po Eucharystii wszyscy udali się do naszego seminarium, gdzie  miał miejsce wspólny obiad.