48. Sympozjum Józefologiczne

W sobotę, 6 maja 2017 roku w Kaliszu odbyło się kolejne już Sympozjum Józefologiczne.

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

W sobotę, 29 kwietnia 2017 roku jak każdego roku obchodzony był Dzień Męczeństwa Polskiego Duchowieństwa. Z tej okazji w Bazylice świętego Józefa w Kaliszu została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ksiądz Biskup Wiesław Merling, Biskup Włocławski.

Dzień skupienia w duchu Eucharystycznego Ruchu Młodych

W środę, 26 kwietnia 2017 roku o godzinie 21:00 hymnem do Ducha Świętego rozpoczął się we wspólnocie seminaryjnej dzień skupienia. Tym razem był on specyficzny, gdyż głosił go nie tylko kapłan, lecz także siostra zakonna. Słowo Boże do kleryków głosił ksiądz Łukasz Luźny - diecezjalny moderator Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz  siostra Danuta Pusty - urszulanka, Krajowy Moderator Eucharystycznego Ruchu Młodych. W tym świętym czasie klerykom towarzyszyły relikwie świętej Urszuli Ledóchowskiej.

Dzień Świętości Kapłańskiej

W poniedziałek, 24 kwietnia 2017 roku w naszej diecezji obchodzony był Dzień Świętości Kapłańskiej.

Przysięga diakonów

W czwartek wielkanocny, 20 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w kaplicy seminaryjnej rozpoczęła się uroczysta Msza święta czwartkowa. Pięciu diakonów, którzy w maju przyjmą święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu, złożyło podpisy pod niezbędnymi do tych święceń przysięgami.

Spektakl dla osób starszych i schorowanych

W poniedziałek, 10 kwietnia 2017 roku klerycy naszego seminarium wraz z ojcem duchownym udali się do Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Spotkanie Młodych na Górze Krzyża Jubileuszowego

W niedzielę palmową, 9 kwietnia 2017 roku klerycy naszego seminarium wraz z księżmi moderatorami udali się na Górę Krzyża Jubileuszowego w Parzynowie koło Ostrzeszowa, gdzie odbywało się diecezjalne spotkanie młodzieży.

Alter Christus - spektakl w wykonaniu naszych kleryków

W piątek, 7 kwietnia 2017 roku o godzinie 19:00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu rozpoczął się spektakl pod tytułem Alter Christus (Drugi Chrystus). W przedstawieniu uczestniczyli moderatorzy i alumni naszego seminarium oraz zaproszeni goście w wśród nich ksiądz Biskup Kaliski Senior Stanisław Napierała, siostry zakonne, pracownicy seminarium oraz rodziny naszych alumnów.

Ekstremalna Droga Krzyżowa – stacja przy Seminarium

W piątek, 7 kwietnia 2017 roku w godzinach wieczornych wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Druga stacja drogi krzyżowej Kalisz - Kotłów była zlokalizowana przy Pomniku świętego Jana Pawła II znajdującym się przed wejściem do naszego Seminarium. Pątnicy mogli więc na chwilę zatrzymać się w naszym domu, aby się posilić i nabrać sił do dalszej drogi.

Boska Liturgia świętego Jana Chryzostoma

Liturgii czwartkowej przewodniczył ksiądz Roman Woźniak, który od niedawna jest odpowiedzialny za duszpasterstwo Greko-Katolickie w naszej diecezji.