Dzień skupienia – 21 lutego 2019 roku

W czwartek, 21 lutego 2019 roku wspólnota naszego seminarium przeżywała comiesięczny dzień skupienia. Prowadził go ojciec duchowny seminarium - ksiądz dr Łukasz Pondel. Tematem wiodącym tego świętego czasu było jedno z ośmiu błogosławieństw: Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. We wszystkich konferencjach ksiądz Łukasz opierał się na poszczególnych słowach tego błogosławieństwa.

II tura rekolekcji dla młodzieży

W dniach 15-17 lutego 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej odbyła się II tura rekolekcji powołaniowych dla młodzieży męskiej. Prowadził ją ojciec duchowny seminarium - ksiądz Łukasz Pondel wraz z klerykami I, III i V roku. W rekolekcjach uczestniczyło 15 osób.

I tura rekolekcji powołaniowych dla młodzieży

W dniach 8-10 lutego 2019 roku w naszym seminarium odbywała się pierwsza tura rekolekcji powołaniowych dla młodzieży męskiej. W rekolekcjach tych uczestniczyło 83 młodych chłopaków z terenu Diecezji Kaliskiej. Rekolekcje prowadził ksiądz Jarosław Kołodziejczak przy pomocy kleryków I i V roku oraz przy wsparciu księdza prefekta Waldemara Graczyka.

Prymicje seminaryjne księdza Łukasza Dulika

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku w naszej wspólnocie seminaryjnej świętowaliśmy prymicje księdza Łukasza Dulika, który 8 grudnia 2018 roku przyjął święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu.

Gość czwartkowy – ks. Adam Kraska

Dnia 24 stycznia 2019 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie ks. dr. Adama Kraskę – Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej – placówki otwartej w ubiegłym roku szkolnym, funkcjonującej w sąsiedztwie naszego seminarium.

Dzień skupienia

W czwartek, 17 stycznia 2019 roku wspólnota naszego seminarium przeżywała dzień skupienia. Prowadził go ksiądz Przemysław Krzywański - proboszcz parafii w Rychnowie oraz zewnętrzny spowiednik naszego seminarium.

Spotkanie opłatkowe wspólnoty „Ostoja”

W sobotę, 12 stycznia 2019 roku w naszym seminarium odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe wspólnoty osób niepełnosprawnych "Ostoja". Do seminarium przybyli zarówno podopieczni jak i wolontariusze wspólnoty wraz ze swoimi rodzinami.

Kolęda seminaryjna 2019

W czwartek, 10 stycznia 2019 roku o godzinie 12:45 w naszym seminarium rozpoczęła się kolęda seminaryjna. Z wizytą duszpasterską i noworocznym błogosławieństwem kolędowym przybył do nas ksiądz prałat Adam Modliński - proboszcz parafii katedralnej w Kaliszu, na terenie której znajduje się nasze seminarium.

Msza św. imieninowa księdza Dyrektora

W środę, 2 stycznia 2019 roku ksiądz Dyrektor Administracyjny Eugeniusz Synowiec świętował w naszej wspólnocie swoje imieniny. Świętowanie to rozpoczęła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Solenizant.

Wigilia seminaryjna

W czwartek, 20 grudnia 2018 roku w naszym seminarium miała miejsce wigilia instytucji centralnych Diecezji Kaliskiej.