Ustanowienie psałterzystów

W sobotę, 10 listopada 2018 roku o godzinie 15:00 w seminaryjnej kaplicy rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której ksiądz Rektor Marcin Załężny 11 osób ustanowił psałterzystami Diecezji Kaliskiej.

Imieniny księdza Rektora

W sobotę, 10 listopada 2018 roku nasza wspólnota seminaryjna świętowała imieniny księdza Rektora Marcina Załężnego, wypadające w Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji Solenizant przewodniczył porannej Eucharystii, którą sprawował wraz z księżmi moderatorami oraz z księdzem profesorem Dariuszem Kwiatkowskim.

Gość czwartkowy – ksiądz prałat Jerzy Jeżowski

W czwartek, 8 listopada 2018 roku gościliśmy w naszym seminarium księdza prałata doktora Jerzego Jeżowskiego. Przewodniczył on Mszy Świętej sprawowanej w seminaryjnej kaplicy.

Obłóczyny alumnów III roku

We wtorek, 30 października 2018 roku w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu o godzinie 16:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której czterech alumnów III roku przyjęło strój duchowny.

Dni skupienia ceremoniarzy

W dniach 26-28 października 2018 roku w naszym seminarium dni skupienia przeżywali ceremoniarze naszej diecezji, ustanowieni 15 września bieżącego roku.

Gość czwartkowy – ks. Piotr Kowalek i obcinka krawatów kursu III

W czwartek, 25 października 2018 roku do naszej wspólnoty seminaryjnej przybył ksiądz Piotr Kowalek – proboszcz parafii pod wezwaniem świętej Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie. Przewodniczył on uroczystej Eucharystii, którą koncelebrował wraz z księżmi moderatorami. W homilii ksiądz Piotr odnosił się do cech, jakimi powinien wykazywać się kapłan w swojej posłudze duszpasterskiej, aby dobrze współpracować z wiernymi i być dla nich jak najlepszym pasterzem.

Gość czwartkowy – ksiądz Przemysław Krzywański

W dniu 11 października 2018 roku gościliśmy w naszym seminarium księdza Przemysława Krzywańskiego - proboszcza parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Rychnowie a także spowiednika zewnętrznego naszej wspólnoty (od października bieżącego roku).

II część kursu i ustanowienie lektorów

W piątkowy wieczór 17 października 2018 roku po kilkudniowej przerwie do naszego seminarium powrócili uczestnicy kursu lektorskiego. Kontynuowali oni wykłady przygotowujące ich do proklamacji Słowa Bożego.

Msza święta imieninowa księdza biskupa Łukasza

Dnia 18 października 2018 roku, w liturgiczne święto świętego Łukasza ewangelisty, o godzinie 17:30 w seminaryjnej kaplicy rozpoczęła uroczysta Eucharystia, sprawowana pod przewodnictwem księdza biskupa Łukasza Buzuna, który tego dnia obchodził swoje imieniny. Homilię natomiast wygłosił ksiądz Waldemar Willak - proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

I część kursu lektorskiego dla ministrantów

W piątek 12 października 2018 roku w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu rozpoczął się drugi już kurs lektorski dla ministrantów Diecezji Kaliskiej organizowany przez Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza przy współpracy z naszym seminarium. Przygotowanie do przyjęcia posługi lektora rozpoczęło 31 przedstawicieli piętnastu parafii.