Gość czwartkowy - ksiądz Paweł Kostrzewa

W czwartek, 23 marca 2017 roku wspólnota naszego Wyższego Seminarium Duchownego gościła w swoim gronie Księdza Prałata Pawła Kostrzewę.

Rozgrywki piłkarskie w Poznaniu

W sobotę, 11 marca 2017 roku reprezentacja naszego Wyższego Seminarium Duchownego udała się do Poznania, aby uczestniczyć w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez Chrystusowców.

Margaretkowa Droga Krzyżowa i Msza św. w parafii pw. św. Jana Pawła II w Kaliszu

W piątek, 10 marca 2017 roku wspólnota naszego seminarium gościła w parafii pod wezwaniem świętego Jana Pawła II na osiedlu Dobrzec w Kaliszu. Celem tego spotkania była wspólna modlitwa o powołania oraz w intencji margaretek, które swoją modlitwą otaczają kapłanów oraz podejmują duchową adopcję kleryków.

Ustanowienie nowych akolitów

W sobotę, 4 marca 2017 roku na zakończenie rekolekcji wielkopostnych, jakie przeżywała nasza wspólnota seminaryjna, o godzinie 11:00 w katedrze kaliskiej rozpoczęła się Msza święta, w czasie której udzielono posługi akolitatu.

Rekolekcje wielkopostne

We wtorek, 28 lutego 2017 roku o godzinie 21:00 w naszej wspólnocie rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które trwały do sobotniego poranka. Rekolekcje te prowadził ksiądz Dariusz Mazur.

III miejsce w Polsce

W dniu 25 lutego 2017 roku klerycy naszego seminarium uczestniczyli w IX Mistrzostwach Polski Seminarium Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej halowej. Mistrzostwa te w tym roku rozgrywane były w Warszawie. Nasze seminarium reprezentowali: diakon Jędrzej Zaczyk, diakon Jakub Kaczorkiewicz oraz klerycy Grzegorz Kaczorkiewicz, Sebastian Taczka, Marcin Łabędzki, Fabian Domagalski, Jakub Bogacki, Karol Raczak i Konrad Miluśki.

XXI wiek - cywilizacja życia czy śmierci?

W dniach 23-24 lutego 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pod hasłem XXI wiek - cywilizacja życia czy śmierci?

Ustanowienie nowych lektorów

W czwartek, 23 lutego 2017 roku o godzinie 17:00 w kaplicy seminaryjnej rozpoczęła się uroczysta Msza święta, w czasie której siedmiu alumnom III roku została udzielona posługa lektoratu.

Rekolekcje powołaniowe - II tura

W piątkowy wieczór, 17 lutego 2017 roku w naszym seminarium rozpoczęła się druga tura rekolekcji powołaniowych dla młodzieży męskiej.

Rekolekcje powołaniowe - I tura

W piątek, 10 lutego 2017 roku wieczorem w naszym seminarium rozpoczęły się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej.