Przysięga diakonów

W czwartek wielkanocny, 20 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w kaplicy seminaryjnej rozpoczęła się uroczysta Msza święta czwartkowa. Pięciu diakonów, którzy w maju przyjmą święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu, złożyło podpisy pod niezbędnymi do tych święceń przysięgami.

Spektakl dla osób starszych i schorowanych

W poniedziałek, 10 kwietnia 2017 roku klerycy naszego seminarium wraz z ojcem duchownym udali się do Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Spotkanie Młodych na Górze Krzyża Jubileuszowego

W niedzielę palmową, 9 kwietnia 2017 roku klerycy naszego seminarium wraz z księżmi moderatorami udali się na Górę Krzyża Jubileuszowego w Parzynowie koło Ostrzeszowa, gdzie odbywało się diecezjalne spotkanie młodzieży.

Alter Christus - spektakl w wykonaniu naszych kleryków

W piątek, 7 kwietnia 2017 roku o godzinie 19:00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu rozpoczął się spektakl pod tytułem Alter Christus (Drugi Chrystus). W przedstawieniu uczestniczyli moderatorzy i alumni naszego seminarium oraz zaproszeni goście w wśród nich ksiądz Biskup Kaliski Senior Stanisław Napierała, siostry zakonne, pracownicy seminarium oraz rodziny naszych alumnów.

Ekstremalna Droga Krzyżowa – stacja przy Seminarium

W piątek, 7 kwietnia 2017 roku w godzinach wieczornych wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Druga stacja drogi krzyżowej Kalisz - Kotłów była zlokalizowana przy Pomniku świętego Jana Pawła II znajdującym się przed wejściem do naszego Seminarium. Pątnicy mogli więc na chwilę zatrzymać się w naszym domu, aby się posilić i nabrać sił do dalszej drogi.

Boska Liturgia świętego Jana Chryzostoma

Liturgii czwartkowej przewodniczył ksiądz Roman Woźniak, który od niedawna jest odpowiedzialny za duszpasterstwo Greko-Katolickie w naszej diecezji.

Gość czwartkowy - ksiądz Paweł Kostrzewa

W czwartek, 23 marca 2017 roku wspólnota naszego Wyższego Seminarium Duchownego gościła w swoim gronie Księdza Prałata Pawła Kostrzewę.

Rozgrywki piłkarskie w Poznaniu

W sobotę, 11 marca 2017 roku reprezentacja naszego Wyższego Seminarium Duchownego udała się do Poznania, aby uczestniczyć w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez Chrystusowców.

Margaretkowa Droga Krzyżowa i Msza św. w parafii pw. św. Jana Pawła II w Kaliszu

W piątek, 10 marca 2017 roku wspólnota naszego seminarium gościła w parafii pod wezwaniem świętego Jana Pawła II na osiedlu Dobrzec w Kaliszu. Celem tego spotkania była wspólna modlitwa o powołania oraz w intencji margaretek, które swoją modlitwą otaczają kapłanów oraz podejmują duchową adopcję kleryków.

Ustanowienie nowych akolitów

W sobotę, 4 marca 2017 roku na zakończenie rekolekcji wielkopostnych, jakie przeżywała nasza wspólnota seminaryjna, o godzinie 11:00 w katedrze kaliskiej rozpoczęła się Msza święta, w czasie której udzielono posługi akolitatu.